Outsourcing

Outsourcing kadrowo-płacowy pozwala na koncentrację procesów zarządczych na zasadniczych celach i kluczowych kompetencjach organizacji. Dlatego powierzając obsługę kadrowo-płacową SMART-HR, pozwalasz na jeszcze efektywniejsze funkcjonowanie Twojej firmy.
Zdalna obsługa kadr

Proponujemy obsługę zdalną kadr przedsiębiorstwa z dyżurami wewnątrz firmy do dyspozycji pracowników. To rozwiązanie szczególnie korzystne dla organizacji mniejszych lub o rozproszonej strukturze terytorialnej.

Jesteś zainteresowany? Zgłoś się do SMART-HR.

OBSŁUGA KADROWA    ROZLICZANIE PŁAC

Obsługa kadrowa

Rozliczanie płac

 • Rejestracja i aktualizacja danych pracownika w ZUS
 • Naliczanie wynagrodzeń pracowniczych dla różnych rodzajów zatrudnienia, w tym dla cudzoziemców
 • Obsługa rachunków do umów cywilno-prawnych
 • Naliczanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
 • Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych
 • Przygotowywanie przelewów z wynagrodzeniami
 • Obsługa kontroli skarbowej, kontroli Państwowej Inspekcji Pracy lub ZUS
 • Sporządzanie rocznych deklaracji PIT, dostarczanie do właściwych urzędów skarbowych, pracowników i kierownictwa Klienta
 • Sporządzanie deklaracji rozliczeniowych PFRON

Dlaczego warto outsourcować kadry i płace
zewnętrznej firmie?

W ostatnim czasie rynek outsourcingu kadrowo-płacowego dynamicznie się zmienia i rozwija. Ciągłe wdrażanie nowych technologii skutecznie ułatwia zarządzanie firmą. Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą nie musisz się martwić o to, że nie nadążysz za aktualnymi trendami. Zostaw to ekspertom i sprawdź dlaczego warto powierzyć nam kadry i płace Twojej firmy.

Niższe koszty

Dla wielu przedsiębiorców jest to jeden z najistotniejszych argumentów podczas podjęcia decyzji o współpracy z firmą zewnętrzną. Sama definicja outsourcingu w najprostszym rozumowaniu mówi o tym, aby był on tańszy niż wykonywanie pracy we własnym zakresie. Niższe koszty realizacji obsługi kadrowo-płacowej w firmie to istotny element, który pozwoli szukać oszczędności. Bez wątpienia korzyścią wręcz konieczną do osiągnięcia, aby na outsourcing się zdecydować, jest redukcja kosztów (dotyczy to tych, firm które posiadały przed transformacją własne zasoby) lub różnica między nakładami niezbędnymi do zbudowania i utrzymania stanowisk pracy w kadrach (koszt pracownika), a kosztami skorzystania z usług outsourcera.

Dla przykładu: przedsiębiorcy korzystający z obsługi kadrowej nie ponoszą wielu wydatków związanych z utrzymaniem pracowników: wydatków socjalnych i integracji, kosztów zastępstwa, nadgodzin, kosztów rotacji pracowników (zwolnień i rekrutacji), wsparcia przez inne funkcje – IT. Brak też jest kosztów stałych związanych z miejscami pracy jak powierzchnia biurowa, media (woda, prąd), internet, papier, artykuły spożywcze, ksero czy ubezpieczenia.

Ochrona danych osobowych

Obecnie nowo wprowadzane rozporządzenie unijne (RODO) jest dla wielu firm powodem do obaw. Wszelkie wątpliwości w tym zakresie, może również rozwiązać outsourcing kadr i płac. Nasze dane osobowe nie zawsze są bezpieczne. Wiele zależy od podmiotów, które je przechowują. Jako odpowiedzialny przedsiębiorca należy pamiętać o wielu aspektach zabezpieczeń, zarówno pod kątem kwalifikacji pracowników, którzy powinni posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, jak i bezpieczeństwa wynikającego z posiadania systemów informatycznych. Wszystko to zmusza do podjęcia działań zapewniających właściwy dostęp do danych dla osób uprawnionych. Zagadnienia te wydają się łatwe i możliwie do bezproblemowego zrealizowania samodzielnie w każdym przedsiębiorstwie. Wymagają jednak czasu i środków finansowych. W tym celu outsourcing kadr i płac pozwala przekazać ten ważny aspekt firmie, która zajmuje się nimi na co dzień i posiada w tym zakresie potrzebne narzędzia i doświadczenie.

Nowoczesne technologie

Powyższe korzyści są dość powszechnymi, można wymienić jeszcze te, które nie są tak popularne, ale które często mogą nieść bardzo dużą wartość dla biznesu. Mianowicie chodzi o dostęp do najlepszych praktyk i specjalistycznego oprogramowania dziedzinowego. Oprogramowania, które ma zaimplementowane najlepsze procedury i które zautomatyzuje najczęstsze, powtarzalne czynności (pozwoli skrócić czas rozwiązywania spraw, wyeliminować sterty dokumentów). Może to w znaczący sposób usprawnić obsługę kadr, np. poprzez aplikacje do rejestracji czasu pracy, składania wniosków urlopowych, zarządzania zapytaniami pracowników, do komunikacji i dystrybucji cyklicznych dokumentów kadrowych. Taki zabieg pozwoli na większe usamodzielnienie się pracowników w wykonywaniu zadań administracyjnych, zmniejsza liczbę etatów w dziale kadr, a w efekcie obniża koszty obsługi pracowników.

Podsumowując: działania które zostaną poświęcone na wybór właściwej usługi outsourcingowej w zakresie kadr i płac to ważny krok w przyszłość przedsiębiorstwa i jego rozwój. To przede wszystkim inwestycja, która da możliwości, aby w nowoczesny, tańszy i bezpieczny sposób prowadzić i zarządzać działalnością gospodarczą.

Kadry i płace dla biznesu

W SMART-HR świadczymy usługi kadrowo-płacowe dostosowane do potrzeb Twojej firmy, jeśli tylko:

 • cenisz rzetelność i terminowość,
 • lubisz współpracować z doświadczonymi biznesowo partnerami,
 • chcesz skupić swoją działalność biznesową na zasadniczych celach,
 • stawiasz na kompetencje i doświadczenie,
 • pragniesz ułatwić sobie zarządzanie firmą w zakresie HR

Zgłoś się do SMART-HR!
Nasi eksperci zajmą się profesjonalnie obsługą kadr i płac w Twojej firmie
zgodnie z obowiązującym RODO.

Model współpracy ze SMART-HR

 

 

 

“Profesjonalizam, rzetelność i terminowość. Od ponad 10 lat powierzam obsługę kadrowo-płacową swojej firmy SMART-HR. Wszystkie zlecane zadania realizowane są na czas z pełnym zaangażowaniem i zgodnie z wymogami prawa oraz zachowaniem pełnej dyskrecji. Jak najbardziej zamierzamy kontynuować naszą długoletnią współpracę w przyszłości. Rekomendujemy i polecamy SMART-HR w zakresie outsourcingu kadr i płac.”

Prezes Zarządu, spółki zatrudniającej ponad 50 pracowników w branży nieruchomości komercyjnych.

SZYBKI KONTAKT

Masz pytania o usługi outsourcingu kadr i płac?

Wypełnij formularz


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SMART-HR.

  Pełna treść klauzuli

  1. Administratorem danych osobowych jest SMART-HR z siedzibą w Katowicach przy ul. Dąbrówki 16. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
  2. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Smart-HR informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, na wskazany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.