Czy studia wyznaczają kierunek ścieżki zawodowej?

Czy studia wyznaczają kierunek ścieżki zawodowej?

Na rynku pracy, szczególnie wśród osób, które właśnie rozpoczynają karierę i są na początku swojej ścieżki zawodowej funkcjonuje stereotyp, że to studia jakie wybrali, warunkują kierunek rozwoju zawodowego. Nic bardziej mylnego. Otóż kierunek naszego rozwoju zawodowego determinują nasze predyspozycje oraz talenty.

Dlatego też od kilku lat coraz popularniejsze stają się usługi job coachingu oraz współpraca z coachem zawodowym. Pozwalają one ode odejść od stereotypowego myślenia o ścieżce kariery i pozwalają wyznaczyć drogę zawodową, zgodną z naszymi predyspozycjami.

Job coaching jest badaniem predyspozycji zawodowych kandydata i pomocą w rozwoju osobistym oraz zawodowym. Korzystając z usług profesjonalnego coacha zawodowego, uruchamiamy procesy zmian, które zachodzą najpierw w podświadomości, aby później materializują się w naszym życiu. Z pomocą profesjonalisty możemy zwiększyć swoją efektywność, optymalizować działania, osiągać cele, a przez to wykorzystując swój potencjał, szybciej się rozwijać.

Job coaching to praca z kandydatem w wielu różnych aspektach i tematach jego życia, takich jak: kariera (career coaching), biznes (business coaching), zdrowie i żywienie (diet coaching) oraz życie osobiste (life coaching). Job coaching jest kierowany do różnych grup osób, w różnorodnych branżach – od pracowników niskiego szczebla po managerów.

Dlaczego warto korzystać zatem z coachingu zawodowego?

Dodaje pewności siebie
Sesja coachingowa to spotkanie, na którym mówi się o sobie tylko dobrze. Odpowiednio poprowadzona przez trenera rozmowa, skutkuje dostrzeganiem naszych zalet. Coach nie podsuwa rozwiązań, nie opiniuje, przez co pozwala na swobodne działanie ze zwiększoną pewnością siebie.

Pomaga poznać swoje mocne i słabe strony
Coach zawodowy na podstawie oceny naszego zachowania oraz doświadczeń życiowych potrafi wykazać to, co będzie nam przydatne w procesie samorozwoju, a nad czym jeszcze musimy popracować.

Pozwala spojrzeć obiektywnie na swoją karierę zawodową
Spojrzenie osoby, która nie jest z nami w bliskich relacjach, co więcej jest profesjonalistą w tym, co robi, pozwoli obiektywnie ocenić naszą karierę zawodową i odpowiednio ją ukierunkować. Coach kariery, za pośrednictwem narzędzi w postaci testu predyspozycji zawodowych, jasno określi rekomendacje dot. naszej ścieżki kariery.

Przygotowuje do rozmowy kwalifikacyjnej
Coach zawodowy w trakcie prowadzonych sesji pomoże nam także przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych. Odpowiednie przygotowanie do rozmowy, ubiór, zachowanie, gesty, pewność siebie to wszystko wypracowane wspólnie z profesjonalistą zwiększa nasze szanse na zdobycie pracy o jakiej marzymy.

Dzięki usługom job coachingu prowadzonym przez coacha zawodowego SMART-HR każdego dnia kandydaci znajdują pracę. Job coaching daje tym osobom wzmocnione, większe poczucie pewności siebie przez co są oni bardziej otwarci i skłonni do zmian.

Przykład jednego z Klientów SMART-HR pokazuje, że dzięki usługom SMART-JOB COACHINGU w szybki sposób można znaleźć pracę i zmienić sposób myślenia.
Pan Bartek był managerem średniego szczebla, pracującym w jednej firmie od 10 lat. Żona Klienta chciała, aby ten zmienił pracę na bardziej rozwojową i lepiej płatną. On jednak nie miał takiej potrzeby. Dopiero po rozmowie z coachem zawodowym SMART-HR zdecydował się na zmiany. Profesjonalny coach SMART-HR spojrzał na jego sytuację zawodową w sposób obiektywny, udzielając wsparcia i niezbędnych wskazówek, zmierzających do zmiany sytuacji zawodowej. Dziś pan Bartek pracuje w jednej z największych korporacji. Początkowy jako manager zarządzający 3 pracownikami. Obecnie jako zarządzającym zespołem 80 osobowym.

SMART-JOB COACHING realizowany przez doradców personalnych SMART-HR pozwala w sposób kompleksowy zbudować własną ścieżkę kariery: najpierw przygotowanie CV, później przygotowanie do rozmów, a na końcu wyszukiwanie ofert pracy. SMART-JOB COACHING realizowany jest zarówno dla osób z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak i wchodzących na rynek pracy.

Szukasz pracy, która da Ci satysfakcję i rozwinie Twój potencjał?
Chcesz by była ona zgodna z predyspozycjami jakie posiadasz?
Potrzebujesz pomocy w określeniu Twoich talentów i naturalnych zdolności?
Wybierz SMART-JOB COACHING – Indywidualnie Dobierany Plan Rozwoju Kariery, we współpracy z coachem zawodowym SMART-HR 

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy ZOSTAW CV . Doradcy personalni SMART-HR skontaktują się z Tobą, by przedstawić oferty pracy, najlepiej dostosowane do Twojego profilu zawodowego.

Zobacz także: 10 praktycznych wskazówek jak napisać dobre CV  oraz 10 porad jak napisać list motywacyjny